MEAN WELL HLG-120H-54B 120 W Single Output 2.3 A 54 Vdc Output Max IP67 Switching Power Supply - 1 item(s)
★★★★★ 4.2 39 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by suesse-anna.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
120 W Single Output 2.3 A 54 Vdc Output Max IP67 Switching Power Supply ***** For more information refer to the specification sheet located in the 'Downloads' section below the image *****
  • OutputPower: 120 W; Efficiency: 93.5 %; OperatingTempRange: -40 to +80 °C;
  • Frequency: 63 Hz; StorageTemperatureRange: -40 to +80 °C; PowerRating: 124.2 W; LEDDriverModuleType: High Voltage DC > 24V;
Model HLG-120H-54B
Brand Name EverSale
Item Weight 1215.02 Grams
Part Number HLG-120H-54B
Manufacturer MEAN WELL
Current Rating 2.3 Amps
Maximum Frequency 63 Hz
Specification Met Ip
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
39 ratings | 16 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (30)
4 stars
6% (2)
3 stars
3% (1)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (4)