135W Power Adapter Cord Fit for 40AN0135US Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 3 Dock/ThinkPad Hybrid USB-C Dock US 40AF0135US/Thunderbolt 3 Essential Dock Gen 1 2/USB-C Dock Gen 2 Dock Charger
★★★★★ 4.3 83 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by suesse-anna.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Parameters: Input: 100-240V, 50-60Hz; Output: 20V 6.75A 135W, Slim Tip. 20V 4.5A 90W Watt also compatible (Do not buy if your laptops more than 135W).
  • What You Get: A replacement for the lenovo 135w ac adapter, a high quality cable.
  • Service: 7x24 online support, 12 months product repair service.
Brand NLILITONG
Color Black
Wattage 135 watts
Amperage 6.75 Amps
Portable Yes
Power Plug Type A - 2 pin (North American)
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 0.61 Kilograms
Manufacturer Dongguan Speed Ronda Electronic Technology Co Ltd
Model Number ADP200067M
Power Source Corded Electric
BuiltIn Media 135W Charger Adapter, US Power Cord
Input Voltage 240 Volts
Connector Type Square Yellow Slim Tip
Current Rating 6.75 Amps
Output Current 6.75 Amps
Output Voltage 20 Volts
Frequency Range 50-60Hz
Number of Items 1
Compatible Devices Fit for lenovo 135w docking station charger 40AN0135US 40AY0090US
Enclosure Material Acrylonitrile Butadiene Styrene
Additional Features Short Circuit Protection, Fast Charging
Warranty Description 1 year
Connectivity Technology Lenovo 135W Dock Charger
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
83 ratings | 34 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (66)
4 stars
6% (5)
3 stars
3% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (8)